this is test2

Yedek parçacı açmak için gerekenler

Yedek Parça firması, günümüz koşullarında insanlara oldukça faydalı olan bir sektör. Yedek parça firması açmak için şunları iyi bilmelisiniz;

  • Bu işi ve sektörü oldukça iyi bilmeniz gerekir
  • Sermayeniz güçlü olmalıdır
  • Belirli bir pazara ait malları satmalısınız
  • Sanayi gibi veya yedek parçacıların fazla olduğu alanda açmanız avantaj sağlayacaktır
  • Talebin olduğu fakat yedek parçacıların olmadığı lokasyonlarda da açabilirsiniz.
  • Çevrenizi ve ikili ilişkilerinize önem vermelisiniz

Yedek parça sektörünü bilmiyorsanız bu işe girmeniz size zarar ettirebilir. Zira yedek parça sektörü çok karışık bir alandır ve işi bilmeyenin zorluk çekeceği bir sektördür. Daha önce tecrübeniz yoksa, tavsiyemiz önce yedek parça firmalarında çalışıp tecrübe edinmeniz olacaktır.

Özellikle dolar ve euro kuru ile alım yapacağınız için sermayenizin güçlü olması gerekir. Ayrıca nereden alım yapacağınızı veya nereye yatırım yapacağını bilmeniz gerekir.

Belirli bir pazarda hedef tutturmanız daha sağlıklıdır. Yani japon yedek parça veya avrupa yedek parça olabilir. Her ürünü satmanız sağlıklı değildir. Kendinize ait bir pazar belirlemeniz gerekir. Uzak doğu veya Amerikan arabaları için yedek parça pazarlarını hedefleyebilirsiniz. Veya belirli bir marka özelinde de ilerleyebilirsiniz. Örneğin opel yedek parça veya audi yedek parça gibi.

Bursa’da Küçük Sanayi Yedek Parça firmalarının bulunduğu yerler vardır. Burada her marka veya her pazar özel satışlar yapılabilir. Veya yine Beşyol yedek parçacılar firmaları da bulunur. Bu bölgelerde dükkan açmak size avantaj sağlayacaktır. Fakat talebin olup, firmaların az bulunduğu yerleri de hedef alabilirsiniz.

Yedek Parça sektöründe çevre ve ikili ilişkiler çok önem arz eder. Örneğin bir kaç araba tamircisi tanıdığınız olması her zaman yararınıza olacaktır. Müşteri ilişkiler de tabi ki sağlıklı olmalı fakat bu gibi bireysel ilişkiler her zaman size kazandıracaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.